Byliny a plody sypané, prášky

Salvia Paradise Ženšen pravý červený 6letý krájený BIO 50g

395,00 Kč

Skladem

1 Položka

Salvia Paradise Ženšen pravý červený 6letý krájený Bio 50 g


Vyzrálý kořen s maximální účinností

Podrobnosti

Salvia Paradise Ženšen pravý červený 6letý krájený Bio 50 g


Jedná se o vysokohorský ženšen BIO z pohoří Čchang-Paj.


Ženšen pravý je vytrvalá bylina dorůstající výšky až 60 cm. Pro fytoterapeutické účely je sbírán kořen šestiletý, plně vyzrálý, který má v tomto stáří maximální sílu.


 Svoji červenou barvu získává tradičním zpracováním v horké páře. Tento náročný proces zlepšuje dostupnost aktivních látek pro lidský organismus.


Ženšen pravý se používá zejména k udržení mentální a fyzické výkonnosti. Má pozitivní vliv na kognitivní funkce, udržení koncentrace. Známý je jako antioxidant, který osvěžuje tělo a přispívá k vytrvalosti, čilosti (ostražitosti) a vitalitě. Doporučuje se užívat při únavě a stresu.


Ženšen také stabilizuje hladinu cukru v krvi. Jsou mu přisuzovány pozitivní účinky na správnou funkci imunitního systému, přispívající k přirozené obranyschopnosti organismu. Podporuje sexuální zdraví a erekci.


Ženšen – Panax ginseng BIO má významný povzbuzující účinek. Při odbourání únavy a zvýšení fyzické i mentální aktivity si tělo stále zachovává možnost bez potíží usnout (několik hodin po užití, samozřejmě neužíváme bezprostředně před spaním). Ženšen nemá vedlejší účinky a nevzniká u něho tolerance (není potřeba zvyšovat dávky pro dosažení stejného účinku). Je schopen tlumit emoce, zmírňovat únavu, slabost a normalizuje duševní stav.


Ženšen červený - surovina


Ženšen pravý v kombinaci s ginkgo bilobou pozitivně působí na kognitivní funkce a krevní oběh, společně podporují výkon mozku.


Složení: 100% Panax ginseng rubra BIO


Tradiční užití: Dva plátky červeného kořene ženšenu vložíme do 250 ml vody a přivedeme k varu. Na mírném ohni povaříme 5 min., poté sundáme z ohně a pod pokličkou necháme vychladnout na teplotu vhodnou k vypití. Takto připravený odvar užíváme 1–3× denně. Vyvařené kořeny necháme v odvaru až do vypití, pak je můžeme zkonzumovat.


Země původu: Čína

Příslušenství