Houby jednodruhové

Nové
Yaomedica tinktura 027 - Ren Shen 50 ml Zobrazit větší

Yaomedica tinktura 027 - Ren Shen 2 x 50 ml

880,00 Kč

Namísto 980,00 Kč

Skladem do 2 dnů

027 - Ren Shen - tinktura z čínských bylinek 2 x 50 ml, YaoMedica


Pro dosažení maximální účinnosti používá firma MycoMedica / YaoMedica jen tu nejkvalitnější surovinu a hotovou tinkturu již dál neředí.


Ideální složení, maximální síla a účinnost

Podrobnosti

027 - Ren Shen - tinktura z čínských bylinek 2 x 50 ml, YaoMedica

Tinktura REN SHEN vychází z receptu tradiční čínské medicíny.

Pro dosažení maximální účinnosti používá firma MycoMedica / YaoMedica jen tu nejkvalitnější surovinu a hotovou tinkturu již dál neředí.


Ideální složení, maximální síla a účinnost


Základem alkoholových tinktur YaoMedica jsou čínské bylinky a houby. Pro dosažení maximální účinnosti používá firma MycoMedica / YaoMedica jen tu nejkvalitnější surovinu. Bylinky či houby se nejprve na speciálním stroji nadrtí na velmi jemný prášek, dále se macerují v 50% lihu až jeden měsíc. Macerát se každý den dynamizuje a hotové tinktury se už nijak neředí. Což je velmi důležité.


Mechanismus uvolňování účinných látek při maceraci v 50% alkoholu je mnohem intenzivnější v porovnání s bylinnými odvary či horkovodními extrakty. Při užívání tinktur dochází k uvolňování účinných látek již v dutině ústní, což přispívá k vyšší účinnosti.


Jednotlivé receptury YaoMedica tinktur vycházejí ze zkušeností a ověřených postupů tradiční čínské medicíny, která tu existuje už více jak 4 000 let. Její pohled na člověka je celostní. Na tělo se dívá jako na celek a zároveň ho chápe jako součást okolního prostředí. Rovnováha a harmonie, to je cesta, jak se vypořádat s mnoha obtížemi, které nám přináší současný životní styl. A to nejen na úrovni fyzického těla, ale i na úrovni psychické.


Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU:


Ženšen (Panax ginseng, kořen) • Duševní stav a výkon koncentrace, koordinace, stres
 • Fyzický výkon a stav - kyselina mléčná
 • Erekce
 • Únava
 • Paměť
 • Slabost - vyčerpání
 • Přirozená obranyschopnost - imunitní systém
 • Vitalita
 • Sexuální zdraví
 • Krevní oběh
 • Kognitivní a duševní výkonnost
 • Antioxidant
 • Normální hladina glukózy v krvi

Více informací najdete ve veřejně dostupných zdrojích na internetu, např. na www.cinskyherbar.cz.


Účinky podle tradiční čínské medicíny • silně doplňuje Yuan Qi
 • posiluje Pi a Wei (slezinu a žaludek)
 • posiluje Fei (plíce)
 • rodí Jin Ye (tekutiny) a zastavuje žízeň
 • má AnShen účinek (harmonizuje ducha)
 • tonifikuje Qi a Xue (krev)
 • tonizuje Yang a posiluje Shen (ledviny)
 • tonizuje Qi u pacientů v nedostatku, pokud došli do kontaktu s vnějším patogenem

Složení: • voda, alkohol
 • Ren Shen - ženšen pravý, kořen - Radix ginseng - 10g

Ostatní zdravotní tvrzení o tinkturách nám zakazuje legislativa EU. Více informací o houbách a bylinných směsích najdete ve veřejně dostupných zdrojích a na internetu. Kvalitní informace naleznete třeba na www.cinskyherbar.cz nebo www.tcmencyklopedie.cz.


Dávkování: • Před použitím je dobré tinktru protřepat. Mírné zakalení je normální.
 • Denní dávka je 1 kapka na 1 kg tělesné hmotnosti.
 • Denní dávku rozdělit na dvě části - ráno a večer, tzn. pokud vážíte například 70 kg, tak si dáte 35 kapek ráno a 35 kapek večer. Pak Vám tinktura vydrží asi na 15 dní.
 • Po konzultaci s odborníkem lze dát až trojnásobnou dávku tinktury.
 • Užívejte na lačno. Minimální odstup je 30 minut před jídlem nebo jedna hodina po něm.
 • Tinkturu je možné zalít trochou horké vody a tím dojde k odpaření se alkoholu. Tento postup je vhodný pro děti nebo řidiče.
 • U akutních stavů doporučujeme užívat tinktury několik dní, obvykle do vyřešení problému.
 • U chronických stavů je třeba užívat obvykle několik měsíců. Nicméně do 2-3 měsíců by se mělo objevit minimálně zlepšení.
 • Na jeden měsíc potřebujete obvykle 2-3 balení (podle denní dávky - viz výše).

Obsah balení: 2 x 50ml = 2200 kapek


Upozornění: Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy. Neslouží jako náhrada pestré a vyvážené stravy. Dodržujte zdravý životní styl. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Skladujte mimo dosah dětí při teplotě do 25 °C.


Neobsahuje žádná aditiva. Případný zákal nebo sraženina nejsou na závadu.

Výrobce: TCM POINT s.r.o., Masarykovo nám. 18, 549 54 Police nad Metují

Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy. Nejedná se o léky a nelze je za předepsané léky zaměňovat. Využít můžete i naši poradnu. Pošlete nám váš dotaz e-mailem a my jej přepošleme přímo praktikovi Tradiční čínské medicíny do firmy MycoMedica / YaoMedica.


Proč si vybrat tinktury Yao Medica?


YaoMedica je nová řada alkoholových tinktur, které svým složením vycházejí z bylinných receptů tradiční čínské medicíny. 4000 let zkušeností a ověřených postupů nás utvrzují v tom, že tradiční čínská medicína má své místo i v dnešní době. Zájem o ni roste právě díky jejímu celostnímu pohledu na člověka tzn., že se na lidské tělo dívá komplexně, jako na celek, a zároveň ho vnímá jako součást okolního prostředí. Yao znamená „léčivka“ - bylinka, minerál nebo třeba škeble.


Čínská medicína pro léčbu zdravotních obtíží málokdy používá jednotlivé bylinky samostatně, ale vždy v kombinaci několika druhů. Ty se společně vaří nebo macerují. Teprve jejich interakcí lze dosáhnout požadovaného účinku. Způsobů zpracování Yao je v čínské fytoterapii několik. Nejčastěji se používají odvary, kdy se bylinky vaří cca 20 minut ve vodě. Další variantou jsou tabletky wan, kdy se Yao extrahují a lisují do malých kuliček.


Tinktury (ve staré Číně nazývané též „medicinální vína“) jsou třetí formou zpracování, kdy se využívá účinků alkoholu. Využití alkoholu při výrobě tinktur má své opodstatnění. Pomáhá lépe extrahovat účinné látky z jednotlivých Yao a zároveň podporuje jejich vstřebávání do lidského organismu. Bylo zjištěno, že díky alkoholu dochází k vyloučení většího množství účinných látek než například při výrobě wanů. Dále alkohol sám o sobě je velmi yangový a má tedy „rozhýbávací“ účinek na krevní oběh, dokáže uvolňovat svaly a klouby a celkové napětí v organismu. Alkohol v kombinaci s bylinami podporuje celkovou vitalitu a mírní bolestivé stavy. Toto si lidé (šamani, léčitelé, lékaři) uvědomovali již v dávných dobách. Záznam na věšteckých kostech z doby dynastie Shang (1765–1122 př. n. l.) se v Číně považuje za nejstarší bylinnou recepturu. Zmínky o tinkturách nalezneme i v dochovaných dílech starých mistrů, např. Zhang Zhong Jing použil alkohol v několika svých slavných receptech, mistr Sun Si Miao používal přes 80 tinktur k léčbě svých pacientů.


Kvalita surovin určuje kvalitu produktů


Filosofie firmy MycoMedica / YaoMedica je jednoduchá, ale jasná. Vyrábí a prodává produkty, které jsou kvalitní, bezpečné a hlavně účinné. Proto si vybírá dodavatele surovin nejvyšší možné kvality. Chce zaručit maximální účinnost svých produktů a zároveň dbá na to, aby její produkty neobsahovaly žádné rizikové látky. Způsob zpracování kontroluje každý den. Léčivky se drtí na velmi jemný prášek, který se nakládá do 50% lihu a celý měsíc se macerují. Macerát se dynamizuje, tzn. denně se s ním manipuluje tak, aby došlo k maximálnímu vyextrahování účinných látek. Výsledné tinktury se už nijak neředí, jak je u mnoha výrobců běžné. Dosahuje se tím maximální možné účinnosti.


Žádné přídatné látky


Alkohol je velmi dobrý konzervační prostředek, proto do svých tinktur nemusí YaoMedica přidávat žádné konzervanty ani stabilizátory. Jedná se jen o léčivky a čistý alkohol.


MycoMedica / YaoMedica - odborníci na léčivky


Firma MycoMedica / YaoMedica není jen běžným výrobcem a prodejcem. Čínskou medicínu mají rádi, rozumějí jí a hlavně ji dokáží používat v terapeutické praxi. Vycházejí z tradičních čínských směsí, jejichž účinnost je prověřena tisíciletími na velkém množství pacientů. Pozitivní účinky Yao tinktur pozorují a vnímají denně při návštěvách svých klientů.


Odborný terapeutický tým tvoří: • Milan Schirlo - specialista na tradiční čínskou medicínu
 • MUDr. Lenka Gluvňová – zkušená lékařka, specialista na tradiční čínskou medicínu a mykoterapii
 • MUDr. Drahomíra Holmannová, Ph.D. – imunoložka zabývající se pohledem západní vědy na vitální houby a jejich využitím v lékařské praxi
 • Ivan Bartoš - dlouholetý bylinkář a terapeut čínské medicíny

Poradenství


U závažných zdravotních problémů se poraďte s odborníkem, který čínské fytoterapii rozumí. Svůj dotaz nám můžete poslat e-mailem a my jej přepošleme přímo do poradny firmy MycoMedica / YaoMedica praktikovi Tradiční čínské medicíny.


U méně závažných problémů či u preventivního podávání si můžete tinkturu/y vybrat sami podle popisu základních účinků.


"Heslo KVALITA - BEZPEČNOST - ÚČINNOST nebereme na lehkou váhu. A díky tomu jsme se postupně stali nejvýznamnějším východoevropským výrobcem produktů z vitálních hub. Věříme, že i naše tinktury vám budou pomáhat s mnoha problémy." říká Milan Schirlo YaoMedica/MycoMedica

Obsah balení

Příslušenství