Zelené čaje

Green Earl Grey 50g - sypaný zelený čaj

69,00 Kč

Skladem

Earl Grey je čajová směs s charakteristickou příchutí a aroma, které pocházejí z olejových extraktů z kůry citrusu bergamot. Earl Grey se vyrábí podle staré čínské receptury. Pro velmi silnou chuť klasické černé varianty Earl Grey byla vytvořena i jemnější zelená varianta. Nálev zeleného Earl grey je světle nazelenalé barvy a vysoké průzračnosti.

Podrobnosti

Earl Grey je čajová směs s charakteristickou příchutí a aroma, které pocházejí z olejových extraktů z kůry citrusu bergamot.  Earl Grey se vyrábí podle staré čínské receptury, kterou obdržel jako dar britský premiér, 2, hrabě (Earl) Charles Grey, když putoval po Číně. Po přivezení receptury na Earl Grey do Anglie se začal vyrábět čaj, který získal světový ohlas.


 


Pro velmi silnou chuť klasické černé varianty Earl Grey byla vytvořena i jemnější zelená varianta, kterou vám zde nabízíme. Nálev zeleného Earl Grey je světle nazelenalé barvy a vysoké průzračnosti. Chuť Senchy je s citem doplněna bergamotem tak, že se příjemně snoubí a doplňují. Čaj je vhodný do horkého odpoledne i při posezení u krbu. Jedná se o čaj, který lze nabídnout mezi širokým kruhem přátel, jelikož většině z nich zachutná.


 


Složení: pravý zelený čaj Sencha China, bergamotová silice


 


Příprava: Přelít vodou o teplotě 80 °C a nechat 2-3min. louhovat. Čaj je jednonálevový.