Zelené čaje

Salvia Paradise Sencha China 100 g

83,00 Kč

Skladem

1 Položka

Zelený čaj Sencha China 100g


Sencha Chinaje proslulý čínský zelený čaj japonského typu. Nálev je vydatné barvy žlutozelené až medové, s vůní mírně trávovou, přirozenou. Chuť je velice vyvážená s náznakem sladkosti, s jemnou svíravostí a dotekem kořeněných tónů.


Podrobnosti

Zelený čaj Sencha China 100 g


China Sencha je proslulý čínský zelený čaj Sencha japonského typu, stále hojněji pěstovaný v čajových zahradách. Jeho zpracování probíhá tzv. japonskou metodou – okamžitým spařením. Nálev je vydatné barvy žlutozelené až medové, s vůní mírně trávovou, přirozenou. Chuť je velice vyvážená s náznakem sladkosti, s jemnou svíravostí a dotekem kořeněných tónů.


Sencha je originální a prapůvodní druh čaje. Oproti ostatním čínským zeleným čajům je sterilizován párou, k čemuž jsou používána zařízení podobné pánvím wok nebo speciální bubny. Poté jsou lístky velice pracným způsobem rolovány, sušeny a formovány, až získají charakteristický "jehličkovitý" vzhled.


Příprava: Vodou o teplotě 70-80°C zalijte čaj v poměru 1,5 dl na 1 čajovou lžičku. Pokud čaj louhujete v konvici, pak navíc 1 lžičku na konvici. Ponechte 2-3 minuty louhovat, poté přeceďte. Možno připravit 3 nálevy.


Zelený čaj zná lidstvo více jak 5 tisíc let a je vnímán jako základní čaj. Největšími producenty jsou Čína a Japonsko. Je součástí východní medicíny, kde mu přisuzují až magické účinky. Spojován je s mnoha rituály i kulturními tradicemi zejména v zemích jihovýchodní Asie. Obecně má zelený čaj svěží vůni a jemnější chuť než čaj černý. Sušené lístky by měly být zelené, pevné a lesklé. Jedná se o čaj, který prošel minimální oxidací.


Čajovník čínský působí jako antioxidant a podporuje fyzickou a mentální aktivitu. Pití čaje je vhodné pro udržení zdravého chrupu, podporuje stav kostí a kůže. Je doporučován při regulaci hmotnosti, je schopen normalizovat hladinu glukózy v krvi a metabolismus tuků. Podporuje normální zdraví srdce.